pod warunkiem (,) że

Proszę o wyjaśnienie, gdzie stawiamy przecinek w wyrażeniu pod warunkiem że, gdyż źródła podają sprzeczne informacje. Wg Słownika interpunkcyjnego języka polskiego J. Podrackiego – tylko „przed całym połączeniem, nie zaś przed że”, natomiast Uniwersalny słownik języka polskiego S. Dubisza podaje przykład, w którym są dwa przecinki: „Powie policji wszystko, pod warunkiem, że nie ujawnią jego nazwiska”. Właściwa wydaje mi się pierwsza wersja, proszę jednak o wyjaśnienie.
Dziękuję.
Sądzę, że – podobnie jak w wypadku wyrażenia dlatego (,) że – decyduje miejsce akcentu: „Zrobił to, dlatego że ją kochał” (z akcentem na kochał) albo „Zrobił to dlatego, że ją kochał” (z akcentem na dlatego). I podobnie: „Powie policji wszystko, pod warunkiem że nie ujawnią jego nazwiska” (słowo warunkiem nie jest akcentowane) albo „Powie policji wszystko, pod warunkiem, że nie ujawnią jego nazwiska” (z akcentem na słowie warunkiem). W pierwszym zdaniu wyrażenie pod warunkiem że pełni funkcję spójnika, w drugim – samo pod warunkiem wprowadza bezpójnikowo dalszy ciąg zdania, a spójnikiem jest dopiero że.
Mirosław Bańko, PWN