podatek PIT

Czy poprawne jest użycie zwrotu podatek PIT? A może wystarczy samo PIT?
Jest podatek PIT, jest podatek CIT, są jeszcze inne podatki (niestety). Czasem wystarczy podać same ich nazwy, ale jeśli ktoś poprzedzi je słowem podatek, to błędu nie zrobi. Słowo PIT jest zresztą skrótem nazwy angielskiej; gdyby pochodziło, dajmy na to, od polskiej nazwy Podatek Indywidualnej Troski, to konstrukcja podatek PIT mogłaby razić jako pleonastyczna (podobnie jak raziłaby republika RPA). Jednak i tu nie ma sztywnej zasady, por. Bank BGŻ, który w swojej nazwie dwa razy przekazuje, że jest bankiem.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski