-podobny

Witam i pozdrawiam serdecznie!
W jednym ze specjalistycznych tekstów natknęłam się na słowo disulfiramo-podobny – pisane z dywizem. Nie jestem przekonana, ze taka jest właśnie pisownia tego terminu i dlatego chciałam zapytać, jaki powinien być prawidłowy zapis (i dlaczego). Dziękuję za odpowiedź.
Słowo to nie wygląda na termin, tylko na doraźne określenie czegoś, co jest podobne do rzeczy nazwanej jego pierwszym członem. Skoro przymiotnik prawdopodobny pisze się łącznie, to i inne przymiotniki złożone o zakończeniu -podobny powinny mieć taką pisownię.
Mirosław Bańko