podpis pod listem do czytelników

Witam,
moje pytanie dotyczy podpisu pod listem do czytelników. Mianowicie jest to imię, nazwisko funkcja i nazwa gazety. Czy nazwa gazety powinna zostać odmieniona, czy pozostać w mianowniku? Np. redaktor naczelny – Dziennik czy Dziennika?
Z góry dziękuję.
Małgorzata Szewczyk
Jeżeli jest to zamieszczony w gazecie list redaktora naczelnego do wszystkich czytelników, to po imieniu i nazwisku wystarczy podać funkcję redaktor naczelny. Jeżeli zaś podpis ma charakter tzw. wizytówki, jaką na przykład zamieszcza się w listach elektronicznych (a więc nie na łamach czasopisma), to po imieniu, nazwisku i funkcji lepiej jest nazwę czasopisma odmienić, pisząc redaktor naczelny (w wypadku kobiety redaktor naczelna) „Dziennika”.
Małgorzata Marcjanik, prof., Uniwersytet Warszawski