podpis pod zdjęciem

Czy podpis pod zdjęciem na (stronie internetowej) powinien kończyć się kropką? Np. Pierwsza siedziba firmy, 1951.
Zarówno na stronie internetowej, jak i na stronie w książce czy w gazecie podpis pod zdjęciem powinien się zasadniczo obywać bez kropki. Wyjątek można uczynić dla podpisów o formie zdania (a więc zawierających orzeczenie). Jeżeli na podpis składa się kilka zdań, to każde z nich zamykamy kropką. Wówczas jednak odpowiedniejsze byłoby słowo opis lub komentarz niż podpis.
Mirosław Bańko, PWN