podpis pod życzeniami

Jak podpisać życzenia dla wnuczki? Dziadek Unisław z dużej litery czy dziadek Unisław z małej litery?
Tylko dziadek Unisław. Zapisanie wyrazu dziadek wielką literą oznacza, że pisze się o dziadku z szacunkiem. Polska grzeczność wymaga skromności, więc pisanie o sobie samym z szacunkiem jest przekroczeniem normy.
Natomiast wnuczka powinna Panu składać życzenia, używając formy Kochanemu Dziadkowi itp.
Małgorzata Marcjanik, prof., UW