podziękowanie dla kogoś

Chciałabym napisać podziękowanie w formie dyplomu. Jeśli w nagłówku napiszę słowo podziękowanie, to czy formą poprawną będzie DLA PANA (imię i nazwisko) WÓJTA GMINY czy Panu (imię i nazwisko) Wójtowi Gminy?

Dziękuję za odpowiedź.

Czasownik podziękować łączy się bezpośrednio z celownikiem (por. Podziękował panu wójtowi), lecz utworzony od niego rzeczownik podziękowanie wymaga przyimka dla i dopełniacza (por. Podziękowania dla pana wójta).

Adam Wolański