półpauza między liczbami

Witam ponownie,
Chciałam zapytać, czy to prawda, że w podawaniu zakresu liczb, które stoją obok siebie (np. na str. 4, 5) należy stosowac przecinek, a gdy interwał jest większy, to dopiero myślnik (np. w rozdz. 7-9 lub na str. 23-28)? I jeszcze jedna wątpliwość – czy podobnie należy robić z datami? Czy poprawne jest sformułowanie, w okresie 20-21 września? I czy należałoby zastosować spację przed i po myślniku, tak jak analogicznie w latach (1992 – 1994)?

Bardzo dziękuję za odpowiedź,
Pozdrawiam ciepło,
am
W druku między liczbami stosuje się półpauzę – kreseczkę dłuższą niż łącznik, a krótszą niż myślnik. Niekiedy półpauza występuje też w funkcji myślnika, ale wówczas jest otaczana spacjami. Gdy natomiast łączy dwie liczby, zazwyczaj nie ma po bokach spacji.
Nie ma przepisu, który zabraniałby łączenia półpauzą dwóch kolejnych liczb. Można więc pisać na str. 4–5 równie dobrze jak na str. 4, 5. Te same uwagi odnoszą się do zapisu dat.
Mirosław Bańko