pomyśleć coś

Dzieci w szkole na matematyce mają zadania zaczynające się od słów „Pomyśl jakąś liczbę”. W przeróżnych historiach (o złotej rybce i nie tylko) pojawia się konstrukcja pomyśleć jakieś życzenie. Przykłady można by mnożyć. Ja natomiast w żadnym słowniku nie znalazłem konstrukcji pomyśleć coś – zawsze wydawało mi się, że można albo wymyślić coś albo pomyśleć O CZYMŚ. Czy mam rację?
W zdaniu „Pomyśl jakąś liczbę” czasownik pomyśleć występuje w sąsiedztwie zależnego odeń biernika – tak samo jak w zdanu „Co sobie ludzie pomyślą?”. W poprawność tego ostatniego chyba Pan nie wątpi.
Mirosław Bańko, PWN