poprototypowy

Szanowni Państwo,

proszę o odpowiedź na pytanie, która z form jest poprawna: poprototypowy czy po prototypowy?

Dziękuję Państwu z góry za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie

Piotr

Przedrostek po-, który występuje w rodzimych przymiotnikach i odnosi się do cech występujących później niż te wskazane przez podstawę, jest pisany łącznie, por. np. posolidarnościowy, posowiecki, poślubny, pośniadaniowy, poświąteczny, pozimnowojenny. Ta sama zasada dotyczy pisowni neologizmu poprototypowy.

Adam Wolański