posolić

Jak pisać i mówić: posól czy posol? Toczę spór z mężem (ja uważam za poprawne posól).
Na temat słodzenia znalazłam stosowne wyjaśnienie w słowniku, a o soleniu – nigdzie. Czyżby autorzy słowników mieli wątpliwości?
Bierzemy Pani stronę w sporze z mężem. Zarówno Nowy słownik ortograficzny PWN, jak i Inny słownik języka polskiego PWN podają formę posól.
Mirosław Bańko