posownia serii filmowych i wydawniczych

Szanowni Państwo!
Czy nazwy serii filmów, komiksów itp. można pisać zwykłą czcionką (bez cudzysłowu i bez kursywy), zaczynając wszystkie słowa wielkimi literami (tak jak w nazwach wydawnictw seryjnych i cykli wydawniczych)? Zasada ta pomogłaby w odróżnianiu pojedynczego produktu od całej serii (np. Gwiezdne Wojny – seria, Gwiezdne wojny – film). Rola cykli filmowych, książkowych itd. we współczesnej kulturze jest niemała, więc może warto zadbać o jednoznaczność zapisu?
Łączę pozdrowienia!
Par. 18.19.2 WSO PWN stwierdza, że nazwy programów telewizyjnych i radiowych mających charakter cykliczny „można pisać wielką literą”, o nazwach serii filmowych i wydawniczych nic w tym słowniku nie znalazłem. Myślenie per analogiam jest jednak nieodzowne, skoro np. z par. 18.16 przy jego dosłownej lekturze wynika, że zasada dotycząca pisowni utworów literackich i naukowych rozciąga się też na piosenki i filmy, ale pod warunkiem, że mają one charakter… literacki lub naukowy! Przypuszczam więc, że nie rozminie się Pan z duchem zasad ortografii, jeśli nazwy seriali i serii wydawniczych będzie Pan pisać wielkimi literami.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski