pośpieszać

Szanowni Eksperci!
Ostatnio często słyszę reklamę radiową, która zaczyna się od słów: „Codziennie wszyscy Cię pośpieszają”. Zastanawiam się, czy takie użycie czasownika pośpieszać jest właściwe, tj. w znaczeniu 'poganiać'. Takiego znaczenia nie odnotowuje słownik internetowy PWN, ale pośpieszać kogoś znajduje się w licznych internetowych słownikach dwujęzycznych.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam serdecznie!
Zajrzałem do słownika (drukowanego, wyd. PWN, 2000), do którego mam zaufanie. Czytamy w nim: „Jeśli pośpieszamy kogoś, to nalegamy, aby robił to szybciej”. Po definicji następuje przykład, w którym ekonom pośpiesza robotników rolnych za pomocą pałki.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski