post-Solidarność, postsolidarnościowy

Czy prawidłowa jest pisownia post-"Solidarność” i jak wygląda przymiotnik utworzony od tej nazwy (jeśli nazwę „Solidarność” piszemy w cudzysłowie)?

Dziękuję,
Agata Gogołkiewicz
Piszemy postkomunista bez łącznika, ale post-Solidarność trzeba napisać z łącznikiem, gdyż drugi człon zaczyna się wielką literą. Wielka litera dostatecznie wyróżnia to słowo jako nazwę własną i cudzysłów jest niepotrzebny. Przymiotnik pisze się postsolidarnościowy – razem i bez cudzysłowu.
Mirosław Bańko