potem czy później?

Czy przysłówka potem można używać w odniesieniu do tygodni, miesięcy, lat? Na przykład dwa tygodnie potem, trzy lata potem?
Owszem, np. „Już przy końcu sezonu Zośka pływał bez niczyjej pomocy, zbudował kajak, w dwa lata potem był dobrym pływakiem (…)” (Aleksander Kamiński, Kamienie na szaniec). Ale dziesięciokrotnie częściej mówi się dwa lata później.
Mirosław Bańko