potencjał

Czy poprawna jest forma: „W każdym z nas tkwi potencjał do rozwoju”, czy raczej powinno się użyć formy: „W każdym z nas tkwi potencjał rozwoju”? Chodzi o nasze wewnętrzne możliwości.
Skoro możliwości rozwoju, to i potencjał rozwoju, taka forma zresztą przeważa. Nawiasem mówiąc, słowniki poprawnej polszczyznuy oceniają słowo potencjał (nie w jego specjalistycznym znaczeniu) jako nadużywane.
Mirosław Bańko, PWN