potencjalna możliwość

Czy poprawne są zwroty takie jak „potencjalnie możliwe”, „potencjalna możliwość”? Czy to nie jest masło maślane?

Przymiotnik potencjalny (z łac. potentialis, dosł. ‘możliwy, mogący zaistnieć’) oznacza ‘coś, co może wystąpić, pojawić się w określonych warunkach’, innymi słowy ‘coś, co jest możliwe’. A zatem wszystkie konstrukcje typu: potencjalna możliwość (w l.mn. potencjalne możliwości), potencjalnie możliwe, potencjalnie istnieje możliwość itd. należy uznać za pleonastyczne.

Adam Wolański