powiedzieć – komu czy dla kogo?

Witam,
czy w artykule prasowym z wypowiedzią jakiejś osoby można użyć następującego sformułowania: „Bardzo cieszę się, że wygraliśmy – powiedział dla Przeglądu Sportowego Marek Kowalski”. Moje wątpliwości są związanie ze słowami powiedział dla Przeglądu Sportowego. Czy można powiedzieć coś dla kogoś? Czy można tylko powiedzieć powiedział Przeglądowi Sportowemu lub powiedział w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego?
Marek Kowalski powiedział to oczywiście komuś – zapewne dziennikarzowi lub dziennikarce przeprowadzającej wywiad. Zarazem jednak powiedział to dla Przeglądu, dla jego czytelników. Wszystko można zrobić dla kogoś, także powiedzieć coś.
Mirosław Bańko, PWN