powierzać

Czy poprawne jest sformułowanie: „Oświadczamy, iż nie zamierzam(y) powierzać do podwykonania żadnej części niniejszego zamówienia”. Chodzi o konstrukcję powierzać do… Według mnie powierza się coś komuś, a więc podwykonanie lub podwykonawstwo. Jednak chcę uzyskać potwierdzenie.
Istotnie, powierza się coś komuś, ale zdanie, które Panią niepokoi, właśnie według tego schematu jest zbudowane. Człon do podwykonania – w tradycyjnym opisie składniowym: okolicznik celu – jest fakultatywny, może się pojawić przy różnych czasownikach o takiej samej rekcji, por. dać komuś książkę do poczytania lub wysłać komuś dokumenty do podpisu.
Nie bronię jednak zdania zacytowanego w pytaniu. Nieco prościej można by tę samą myśl przekazać inaczej: „Oświadczamy, iż nie zamierzam(y) powierzać podwykonania żadnej części niniejszego zamówienia”.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski