pozanatowski

Dzień dobry,
szukałam odpowiedzi wśród już zadanych pytań, ale nie znalazłam. Jak powinien wyglądać prawidłowo zapisany przymiotnik pozanatowski? Chodzi o interwencję wojskową w Iraku, która nie była inicjatywą NATO, tylko wyłącznie amerykańską. Znalazłam informację, że zwyczajny przymiotnik to NATO-wska, a nie natowska, ale mam problem z dodaniem przedrostka. PozaNATO-wska interwencja? Poza NATO-wska? Poza-NATO-wska? Bardzo proszę o radę.
Z poważaniem
Karolina Stawarz
Forma natowski jest poprawna, słowniki wymieniają ją od dawna. Skoro jest NATO-wski, mogłoby być poza-NATO-wski. Najlepiej jednak napisać pozanatowski.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski