pozdrowienia

Ostatnio spostrzegłem notoryczne popełnianie błędów przez ludzi przesyłających sobie pozdrowienia. Przez to zaczynam wątpić, czy mam słuszność. Ludzie często piszą „Przekaż pozdrowienia dla rodziców’’, „Pozdrowienia dla Roberta’’. Czy nie powinno się używać formy celownika? Kiedy dokładnie forma dla jest poprawna?
Z czasownikiem przekazać powinniśmy użyć formy celownika, a więc „Przekaż pozdrowienia rodzicom”. Poprawne jest też sformułowanie krótsze „Pozdrowienia dla rodziców’’.
Maria Krajewska, WSz PWN