pozycjonować

 
pozycjonować
15.11.2007
Szanowni Eksperci!
Co znaczy pozycjonować? Interesują mnie wszystkie znaczenia tego słowa.
Dziękuję
AB
Pozycjonować – prawdopodobnie z angielskiego czasownika position – znaczy 'ustawiać w określonym miejscu lub w określonej pozycji'. Słowo to ma jedno ogólne znaczenie, które w różnych kontekstach może się konkretyzować.
Jeśli szuka się go na stronach WWW, to znajduje się przede wszystkim ogłoszenia typu: „Oferujemy profesjonalne i niedrogie pozycjonowanie stron www. Dzięki nam twoja strona będzie pierwsza!”. Widać od razu, że strona z takim ogłoszeniem jest sama dobrze wypozycjonowana, skoro wyszukiwarka umieszcza ją na czele listy wyników. Gdyby było inaczej, powiedzielibyśmy: szewc, a bez butów chodzi!
W sieci jest także wiele stron poświęconych pozycjonowaniu anten. Niewykluczone, że istnieją jeszcze inne specjalistyczne użycia słowa pozycjonować.
Mirosław Bańko, PWN
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!