pozycjonować

Szanowni Eksperci!
Co znaczy pozycjonować? Interesują mnie wszystkie znaczenia tego słowa.
Dziękuję
AB
Pozycjonować – prawdopodobnie z angielskiego czasownika position – znaczy 'ustawiać w określonym miejscu lub w określonej pozycji'. Słowo to ma jedno ogólne znaczenie, które w różnych kontekstach może się konkretyzować.
Jeśli szuka się go na stronach WWW, to znajduje się przede wszystkim ogłoszenia typu: „Oferujemy profesjonalne i niedrogie pozycjonowanie stron www. Dzięki nam twoja strona będzie pierwsza!”. Widać od razu, że strona z takim ogłoszeniem jest sama dobrze wypozycjonowana, skoro wyszukiwarka umieszcza ją na czele listy wyników. Gdyby było inaczej, powiedzielibyśmy: szewc, a bez butów chodzi!
W sieci jest także wiele stron poświęconych pozycjonowaniu anten. Niewykluczone, że istnieją jeszcze inne specjalistyczne użycia słowa pozycjonować.
Mirosław Bańko, PWN