pracoholik

Proszę o podanie prawidłowej pisowni wyrazu: pracocholik czy pracoholik? Jaki jest źródłosłów tego wyrazu?
Pracoholik – z angielskiego workaholic – to ktoś uzależniony od pracy tak jak od alhoholu. Etymologia i znaczenie przesądzają jednoznacznie o pisowni przez h. Błędna postać pracocholik może się nasuwać przez analogię do słowa melancholik, które jest starsze i bardziej znane. Nawiasem mówiąc, na wzór pracoholika powstają nowe wyrazy, np. siecioholik 'nałogowy internauta'.
Mirosław Bańko