predestynować i predysponować

Czy słów predestynować oraz predysponować można używać zamiennie? Przykład: „Moje wykształcenie predestynuje (predysponuje?) mnie do wykonywania zawodu księgowej”.
Z góry dziękuję.
W podanym kontekście można użyć obydwu czasowników. Pierwszy ma związek z predestynacją, czyli losem, fatum, przeznaczeniem, drugi z predyspozycją, czyli warunkami, które kogoś przeznaczają do czegoś. Mimo różnego znaczenia etymologicznego często mają one to samo znaczenie kontekstowe. Zob. też (Mały) słownik wyrazów kłopotliwych, gdzie omawianym wyrazom poświęcony jest półstronicowy artykuł.
Mirosław Bańko, PWN