prędkość

Witam,
czy tekst z prędkością 120 km/h należy przeczytać: z prędkością stu dwudziestu kilometrów na godzinę, z prędkością sto dwadzieścia kilometrów na godzinę?
Pozdrawiam
Radek Soska
Lepsza jest pierwsza wersja, choćby dlatego, że dominuje w praktyce. Drugą trudno uzasadnić, nie wiem nawet, czy warto próbować. Podobnie mówimy o wysokości stu metrów, o głębokości dwóch metrów, o wadze stu ton.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski