preferencje

Moje uszanowanie.
Czasami słyszę o czyichś preferencjach muzycznych. Czy to dobre połączenie wyrazów? Sprawdzałem znaczenie słowa preferencje i jakoś nie pasuje mi ono w połączeniu z muzyką.
Jeśli ktoś woli np. Metallicę od Mozarta, to takie ma preferencje muzyczne. Kolokator NKJP wymienia różne typowe preferencje: wyborcze, seksualne, polityczne, także muzyczne. Oto przykład: „W marcu tego roku Demoskop przeprowadził badania na temat preferencji muzycznych Polaków. Respondentom zaproponowano wybór 13 różnych gatunków muzycznych. Najwięcej wskazań padło na polską muzykę pop, tuż zaraz na drugim miejscu znalazło się – uwaga – disco polo, na trzecim muzyka dyskotekowa (dance)” (Polityka, 2000).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski