prewencja

Czy można powiedzieć prewencja w zakresie (kogo? czego?), np. patologii stylu życia? Wydaje mi się, że to taki „kanciasty” zwrot.
Pozdrawiam – E.D.
Zakres prewencji wskazuje się czasem przymiotnikiem, np. prewencja kryminalna, lub zależnym rzeczownikiem w dopełniaczu, np. prewencja chorób zakaźnych. Zamiast prewencja w zakresie patologii stylu życia można zatem powiedzieć prewencja patologii stylu życia. Ale jeśli ma być mało „kanciasto”, to może powiedzmy to jeszcze prościej: zapobieganie patologiom stylu życia.
Mirosław Bańko, PWN