procent

Witam serdecznie!
Jakie są właściwe formy wyrazu procent w liczbie mnogiej i zasady jego użycia? Czy poprawną formą jest 38 procent czy też 38 procentów?
Dziękuję i pozdrawiam.
Jeśli wyraz procent łączy się z liczebnikami oznaczającymi całości, nie odmieniamy go w mianowniku, dopełniaczu i bierniku, np. „Na partie lewicowe głosowało dwa procent wyborców”, „Zabrakło pięciu procent głosów”, „Odnotowano wzrost zysku o dwadzieścia jeden procent”.
W celowniku, narzędniku i miejscowniku w połączeniu z liczebnikiem oznaczającym całości rzeczownik ten odmienia się, np. „Huragan zagrażał dziecięciu procentom powierzchni kraju”, „Zadowolił się trzema procentami zysku”, „Mówił o stu procentach pewności”.
Poprawną formą dopełniacza lub biernika jest wobec tego 38 procent.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski