prof. pod zdjęciem

Witam,
moje pytanie dotyczy pisowni skrótu prof. Jeśli podpisuję pod zdjęciem prof. N. N., to czy prof. mam napisać z dużej litery, czy z małej?
Pisanie skrótu prof. wielką literą stosowane jest albo ze względów grzecznościowych (aby wyrazić szacunek dla osoby mającej ten tytuł – zwykle w kontakcie korespondencyjnym), albo ze względów formalnych, fakultatywnie: gdy od tego skrótu rozpoczyna się wiersz.
Podpis pod zdjęciem – ogólnie rzecz biorąc – dopuszcza wielką literę wtedy, gdy podpis od skrótu prof. się zaczyna. Jeżeli skrót ten nie jest na początku podpisu, lepiej zapisać go małą literą. Chyba że zdjęcie znajduje się na przykład w księdze pamiątkowej poświęconej temu właśnie profesorowi – wówczas wchodzą w grę względy grzecznościowe.
Małgorzata Marcjanik, prof., Uniwersytet Warszawski