prospekt

Witam!
Mam pytanie dotyczące odmiany słowa prospekt. W tradycyjnym rozumieniu znaczenia tego słowa prospekt 'publikacja reklamowa (np. katalog firmy)' ma odmianę: prospekt, prospektu. Dziś słowo prospekt, zwłaszcza w działaniach marketingowych firm, nabrało innego znaczenia. Rozumiane jest jako 'konkretna firma' bądź jako 'temat aktualnie prowadzonych działań'. Stosowana odmiana tego słowa to zazwyczaj: prospekt, prospekta (również w mediach). Proszę o wyjaśnienie, czy jest to prawidłowe (bo „razi”, to oczywiste) oraz gdzie można znaleźć zasadę takiej odmiany?
Dziękuję!
Nie jestem pewien, czy dokładnie rozumiem, czym jest prospekt w działaniach merketingowych, ale za to jestem pewien, że prospekt tylko w jednym wypadku mógłby mieć końcówkę -a – wtedy, gdyby zaczął być nazwą osoby lub zwierzęcia. Jeśli tak się nie stało, należy w dopełniaczu nadal używać formy prospektu, nie bacząc na zmianę znaczenia.
Mirosław Bańko