protokół i jego rodzina

Szanowni Państwo,
chciałbym zapytać o kłopoty z wyrazami pochodnymi od wyrazu protokół. Czytałem państwa odpowiedź dot. wyrazów protokoły i protokóły. Mnie osobiście słowo protokóły nie odpowiada. Chciałem zapytać jednak, czy prawidłowe są używane również czasem słowa: protokólant, protokólantka, protokółować itp. Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie,
Artur Rzepka
Oboczność o: ó obejmuje nie tylko formy rzeczownika protokół, lecz i wyrazy pochodne: protokolant lub protokólant; protokolantka lub protokólantka; protokolarnie lub protokólarnie; protokolarność lub protokólarność; protokolarny lub protokólarny; protokolik lub protokólik; protokołować lub protokółować (za Nowym słownikiem ortograficznym PWN). Warianty z ó są we współczesnej polszczyźnie rzadsze, już przestarzałe, może dlatego forma protokóły wydaje się Panu nieodpowiednia.
Mirosław Bańko, PWN