przecietny i mierny

Szanowni Państwo!
Czy rzeczywiście synonimem – w takim znaczeniu synonimu, jakie podajecie w Poradni – słowa przeciętny jest słowo mierny?
Przeciętny nie w każdym znaczeniu jest wymienny na mierny. Owszem, przeciętny uczeń to mierny uczeń, a jego wyniki w nauce są jednocześnie przeciętne i mierne. Natomiast przeciętna pensja wcale nie musi być mierna, a przeciętnej polskiej rodziny jako miernej w ogóle nie określimy, bo tu chodzi o rodzinę typową, nie zaś ocenianą negatywnie.
Mirosław Bańko, PWN