przecinek a okolicznik

Kłóciłam się ostatnio z koleżanką na temat przecinków. A dokładniej w jednym zdaniu: „W poniższej rozprawce chciałabym udowodnić, iż Jacek Soplica do takich osób się zalicza i w pełni zasłużył na oczyszczenie swojego nazwiska”. Czy przed chciałabym można postawić przecinek, czy też go usunąć?
Przecinek przed chciałabym byłby zbyteczny, więcej nawet – byłby błędem interpunkcyjnym. Jeśli okolicznik znajduje się na początku zdania, nie oddzielamy go przecinkiem. Inaczej postępujemy ze zdaniem podrzędnym okolicznikowym, por. „Wieczorem spotkali się znowu”, „Późnym wieczorem spotkali się znowu”, ale „Kiedy zapadł wieczór, spotkali się znowu”.
Mirosław Bańko, PWN