przecinek a referencja frazy nominalnej

Witam,
czy w zdaniu: „Spółkę, mającą zajmować się dystrybucją pamiątek, chce powołać Naczelna Organizacja Turystyczna” należy zastosować regułę [383] 90.I.1. c) Słownika ortograficznego i usunąć przecinki, czy można albo trzeba je zostawić? Czy można w spornych przypadkach odwołać się do intencji piszącego i jemu zostawić decyzję co do interpunkcji?
Pozdrawiam,
Grażyna K.
Reguła, którą Pani przywołała, tylko w swojej ostatniej części odnosi się do przytoczonego przykładu. Mówi ona: „Nie oddziela się również przydawek wyznaczających zakres określonego rzeczownika”. Jeśli więc w Pani przykładzie z kontekstu wynika, o jaką spółkę chodzi (np. dlatego, że jej pełną nazwę wymieniono w poprzednim zdaniu), to przecinki są uzasadnione. Jeżeli natomiast odniesienie słowa spółka staje się wyrazistsze dzięki słowom mającą zajmować się dystrybucją pamiątek, to przecinki są niewskazane.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski