przecinek a rozwinięty imiesłów przymiotnikowy

Szanowni Państwo,
mam problem ze wstawieniem przecinków w zdaniu: „Kluczowymi dla dalszego dynamicznego rozwoju Grupy Kapitałowej były działania podejmowane na rzecz sfinalizowanego już w III kwartale br. zakupu Devil Gmb IT”. Postawiłam przecinek po słowie działania i delikatnie mówiąc, zostałam wyśmiana. Zdaję sobie sprawę z tego, że mogłam popełnić błąd, więc bardzo proszę o odpowiedź, która pozwoli mi rozwiać moje wątpliwości.
Z poważaniem
Anna Górecka
Rozwinięty imiesłów przymiotnikowy oddzielamy przecinkiem od poprzedzającego go rzeczownika, gdy niesie informację uboczną, dodatkową. W Pani przykładzie tak nie jest, gdyż bez imiesłowu rzeczownik ma referencję nieokreśloną, imiesłów jest więc istotnym składnikiem frazy nominalnej, niezbędnym, aby ustalić jej odniesienie. Przecinka można by użyć, gdyby zdanie brzmiało na przykład: „Kluczowymi dla dalszego dynamicznego rozwoju Grupy Kapitałowej były ubiegłoroczne działania, podejmowane na rzecz sfinalizowanego już w III kwartale br. zakupu Devil Gmb IT”.
Przy okazji dodam, że lepszy początek brzmi: „Kluczowe dla dalszego dynamicznego rozwoju…”.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski