przecinek między miejscem a datą

Szanowna Poradnio,
chciałbym zapytać o użycie przecinka między datą a miejscowością, m.in. w listach i pismach urzędowych. W szkole uczono mnie, że przecinek stosujemy zawsze, natomiast niedawno spotkałem się z wersją, iż stawiamy go tylko przed słowem dnia lub skrótem dn., np. Warszawa 18.03.12, ale Warszawa, dnia 18.03.12. Która wersja jest poprawna?
Tu nie chodzi o obecność słowa dnia lub skrótu dn., lecz o wybór wzorca stylistycznego. W liście, zarówno oficjalnym, jak i prywatnym, stosujemy konwencje, w szczególności interpunkcyjne, takie jak w większości „normalnych” tekstów, co oznacza m.in., że człony współrzędne rozdzielamy przecinkami, por. Warszawa, 18.03.2012, godz. 17.00. Pomijamy niektóre znaki interpunkcyjne w zestawieniach tabelarycznych, w formularzach, tam gdzie granica kolumn tabeli lub rubryk w formularzu jest wystarczającym separatorem. W tytułach, na szyldach, na pieczątkach itp. pomijamy zaś kropki. W liście, między miejscem a datą, przecinek jest potrzebny, ale kropka na końcu takiej konstrukcji już nie (chyba żeby zamykała skrót r.).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski