przecinek między przymiotnikami

Szanowni Państwo,
chciałbym dowiedzieć się, czy pomiędzy dwoma przymiotnikami stawia się przecinek, czy też nie, np. studia stacjonarne(,) licencjackie albo dziewczyna o bujnych(,) kasztanowych włosach (szła pewnym siebie krokiem).
Będę bardzo wdzięczny za informację.
Z wyrazami szacunku,
Adrian Przyborski
Jeśli przymiotniki są równorzędne, czyli każdy z nich niezależnie odnosimy do określanego rzeczownika, to rozdzielamy je przecinkiem. Jeśli natomiast jeden przymiotnik jest określeniem frazy złożonej z rzeczownika i drugiego przymiotnika, przecinka nie stawiamy. Napiszemy bez przecinka studia stacjonarne licencjackie, gdyż drugi przymiotnik zawęża zakres frazy studia stacjonarne; napiszemy za to z przecinkiem dziewczyna o bujnych, kasztanowych włosach, gdyż bujność i kasztanowatość są niezależnymi określeniami włosów, tzn. kasztanowatych włosów nie dzielimy zwyczajowo na bujne i „niebujne” (krótkie, rzadkie) w taki sposób, jak studia stacjonarne możemy podzielić na licencjackie i magisterskie. Różnica jednak nie zawsze jest wyraźna, toteż czasem trzeba akceptować interpunkcję wariantywną.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski