przecinek w wyrażeniach porównawczych

Oto kilka przykładów:
1. Nic tak ich nie łączyło jak wspólne zainteresowania.
2. Polacy na niczym innym tak perfekcyjnie się nie znają jak na wyszukanych technikach medycyny Wschodu.
3. Człowiek chory jest takim samym członkiem społeczeństwa jak zdrowy.
4. Jej uroda nie jest niczym więcej jak efektem używania kosmetyków.
5. Osobiście użyłbym przecinka w zdaniu takim jak przytoczone.
6. Dlaczego nie mówić o tak przejmującym wydarzeniu jak ta katastrofa?

Stawiać przed takimi jak przecinki?
Użyciu przecinka w wyrażeniach porównawczych Wielki słownik ortograficzny PWN poświęca całą stronę (par. [379] – [382]). Informuje, że w zasadzie w wyrażeniach takich przecinek nie jest potrzebny, chyba że poprzedza zdanie podrzędne lub składnik niezdaniowy o charakterze dopowiedzenia lub wtrącenia, a więc składniowo drugorzędny (inna rzecz, że taki drugorzędny składniowo człon może w praktyce bardziej przykuwać uwagę niż reszta zdania). Najbliższe przykładom, które Pan podał, są zdania wymienione w słowniku w par. [381]:
Kowalski jest równie dobrym uczniem jak Nowak.
Taki doświadczony kierowca jak Marcin nie powinien był wpaść z poślizg.
Zarabiam tyle samo co przed rokiem.

Radzę zatem nie stawiać przecinka w zdaniach przytoczonych w pytaniu.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski