przedszkolanka

Chciałabym dowiedzieć się, czy istnieje męski odpowiednik słowa przedszkolanka. Jeśli nie, jak nazwać mężczyznę pracującego w tym zawodzie?
Przedszkolanka nie ma odpowiednika męskiego. Mężczyznę wykonującego ten zawód nazywa się oficjalnie nauczycielem przedszkola. Tak samo zresztą mówimy oficjalnie o kobiecie, np. Janina Kowalska, nauczyciel Przedszkola nr 10 w Tychach.
Mniej oficjalnie brzmi nazwa wychowawca przedszkolny, a całkiem potocznie pan w przedszkolu. Przy czym przedszkolacy powiedzą o nim po prostu nasz pan.
Mirosław Bańko, PWN