przejęzyczyć się czy przesłowić?

Szanowni Państwo,
uczono mnie, że przejęzyczyć się nie można – można się przesłowić. Czy faktycznie ta pierwsza forma jest niepoprawna, czy tylko potoczna?
Dziękuję i pozdrawiam
Joanna
Chyba ktoś sobie zażartował z Pani albo może się przejęzyczył (bo na pewno nie przesłowił). Słowo przejęzyczyć się jest całkiem poprawne, nie jest nawet potoczne. Jest też czasownik wyjęzyczyć się o znaczeniu 'wyrazić myśli w słowach' – żartobliwy, ale też nie potoczny. O przesłowić się w ogóle nie słyszałem. Nie znalazłem tego słowa ani w słownikach, ani w Korpusie Języka Polskiego PWN.
Mirosław Bańko, PWN