przejść grę

Ostatnio bardzo popularne są gry komputerowe. Często mówi się, że ktoś ukończył (przeszedł) grę. Jak w takim wypadku powiedzieć o ukończonej grze, używając czasownika przejść?
Teraz rozumiem, dlaczego tak wielu czytelników naszej poradni pytało już o imiesłów bierny od przejść. Niestety, takiego imiesłowu nie ma. Jeśli ktoś przeszedł grę i słowo gra ma stać się podmiotem zdania, to można powiedzieć, że gra została za nim. Ale czy naprawdę nie wystarczy powiedzieć, że została ukończona?
Mirosław Bańko, PWN