przeprawić

Jak powinien być zbudowany czasownik oznaczający 'za bardzo przyprawić' – przez analogię do przesłodzić i przesolić, a więc przeprzyprawić, czy jedynie przeprawić (jak doprawić na wzór dosolić)?
Bardziej podoba mi się przeprawić, choć słowniki nie notują takiego znaczenia. Ponieważ chodzi o słowo nowe, trzeba się liczyć z tym, że może być różnie rozumiane: czy przeprawić rosół znaczy 'przesadzić w dodawaniu przypraw', czy 'przerobić na inną zupę'?
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski