przerębel

Intryguje mnie poprawność słowa przerębel. Czy jest to ten przerębel, czy ta przerębel? W Słowniku poprawnej polszczyzny (wyd. 2004) jest położony nacisk na rodzaj męski tego słowa. Jednakże na stronie Słownika języka polskiego widzę dopuszczalność obydwóch tych form. Która z nich jest bardziej poprawna?
Chyba niedokłanie odczytał Pan informacje w słownikach. Sprzeczności między nimi nie ma: jest męski przerębel i żeńska przerębla, a żeńska przerębel jest traktowana jako błąd.
Mirosław Bańko, PWN