przewieźć, ale nie wozem

Witam,
chciałbym się dowiedzieć, czy można kogoś przewieźć helikopterem. Przetransportować wydaje się trafniejsze, ale jestem ciekaw, czy przewożenie helikopterem jest błędem.
Pozdrawiam
Andrzej Milewski
Słowo przewieźć jest pokrewne rzeczownikowi wóz, ale używane niekoniecznie w odniesieniu do transportu wozem. Przewieźć można coś samochodem, a także statkiem i samolotem. Przykłady znajdziemy w tekstach, a także w słownikach. Inny słownik języka polskiego PWN podaje: „Cztery wojskowe śmigłowce przewiozły gości na miejsce oficjalnego powitania”.
Mirosław Bańko, PWN