przycupnięty

Witam!
Czy przycupnięty to imiesłów przymiotnikowy bierny? Jest wymieniana odpowiednia końcówka pod czasownikiem przycupnąć w ortografach PWN-u. Inaczej niż np. przyczajony, notowany osobno jako przymiotnik. Czy imiesłów bierny może wynikać nie tylko z łączności biernikowej (jeść coś – jedzony), czy dopełniaczowej (dochodzić roszczeń – dochodzony), ale z czegoś jeszcze?
Pozdrawiam.
Forma przycupnięty to nie imiesłów bierny od przycupnąć (wszak nie można kogoś przycupnąć), lecz tzw. imiesłów czynny przeszły, o znaczeniu 'taki, który przycupnął'. W rezultacie nie jest to w ogóle forma fleksyjna tego czasownika, lecz pochodny przymiotnik, podobnie jak przyczajony. Zapis wprowadzony do słowników ortograficznych można uznać za niefortunny, bo mylący.
Mirosław Bańko, PWN