przyimek przed wyliczeniem

Witam.
Mam pytanie dotyczące poprawności formułowania wniosków procesowych w języku prawniczym. Standardowa formuła wygląda najczęściej tak: „Działając w imieniu X-a, wnoszę o: (tu lista wniosków)”.
Chodzi o literkę o. Czy językowo poprawne jest jej stawianie przed dwukropkiem, czy też po dwukropku? Czyli czy poprawna jest forma:
Wnoszę o:
1) zasądzenie,
2) ustalenie…

Czy też poprawna jest forma:
Wnoszę:
1) o zasądzenie,
2) o ustalenie…
Obie konstrukcje są poprawne, ale pierwsza lepiej, jak sądzę, eksponuje poszczególne części wniosku (poszczególne wnioski?), dlatego jej bym dał pierwszeństwo. Drugą konstrukcję wybrałbym jednak, gdyby formuła poprzedzająca listę wniosków miała się kończyć niesylabicznym przyimkiem w albo z. Odczytać taki przyimek na głos byłoby trudno, a zakładam, że wnioski są tak odczytywane.
Nawiasem mówiąc, na Uniwersytecie Warszawskim działa studenckie koło naukowe Lingua Iuris, może więc i do niego skierować Pan swoje pytanie.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski