przymiotnik od Czarnowąsy

Dzień dobry,
proszę o pomoc. Jaka jest poprawna forma przymiotnika od nazwy miejscowej Czarnowąsy (miejscowość na Opolszczyźnie z klasztorem Norbertanek)? Spotkałam się z dwiema formami: czarnowąski i czarnowański. W dostępnych mi słownikach rozstrzygnięcia nie znalazłam.
Z wyrazami sympatii
Powinno być czarnowąski (podobnie jak Czarnolasczarnoleski). Problemy tego rodzaju pomaga rozstrzygnąć m.in. Słownik nazw miejscowości i mieszkańców.
Jan Grzenia