przymiotnik od HTML

Witam.
Czy przymiotnik htmlowski (zawarty w Wielkim słowniku ortograficzno-fleksyjnym Jerzego Podrackiego) jest poprawny z punktu widzenia polskiej fonetyki?
Dziękuję za odpowiedź,
Grzegorz Mazur
Problem jest nie tyle fonetyczny, ile ortograficzny. Przymiotnik od skrótowca HTML najlepiej byłoby zapisać w formie HTML-owski [wym. hateemelowski], ewentualnie fonetycznie: hateemelowski.
Zapis htmlowski oparty został – jak sądzę – na zwyczaju językowym, ponieważ spotyka się go w tekstach internetowych częściej niż zapis fonetyczny.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski