przymiotnik od Praga-Południe

Szanowni Państwo,
proszę o wyjaśnienie, czy przymiotnik południowo-praski pisze się właśnie w ten sposób – z łącznikiem? Chodzi o dzielnicę Warszawy, Pragę-Południe.
Z poważaniem
Anna Augustynowicz
Owszem, czasem trafiają się formy urzędowe typu bielsko-bialski (od Bielsko-Biała), ale w takim razie od podanej w pytaniu nazwy powinno być prasko-południowy. Taki przymiotnik bywa używany, choć bardzo rzadko, częściej pojawia się południowo-praski. Jednak od nazw miast tego samego typu tworzymy przymiotniki nastepująco: Kędzierzyn-Koźlekędzierzyński, Konstancin-Jeziornakonstanciński, Jastrzębie-Zdrójjastrzębski. W takim razie podstawowy przymiotnik od Praga-Południe powinien mieć formę praski.
Przy okazji: zapis Warszawa-Praga-Południe i podobne uważam za absurdalne, ponieważ łącznik nie powinien być używany pomiędzy wyrazami o charakterze niewspółrzędnym. Niestety, takie zapisy zostały narzucone mocą decyzji administracyjnej. Doszło nawet do tego, że parę lat temu zmuszono władze Jastrzębia-Zdroju do stosowania zapisu z łącznikiem. Ciekawe, że w urzędowych dokumentach Warszawy mamy formy bez łącznika.
Jan Grzenia