przymiotnik od wiking

Witam serdecznie!
Ostatnio rozmawiałam z przyjaciółką o wikingach, ale całkowicie zacięłam się, gdy chciałam użyć przymiotnika od słowa wiking. Długo dyskutowałyśmy, która forma może być tą poprawną: wikingowy, wikingowski, a może wikiński? Albo jeszcze jakaś inna? Bardzo proszę o odpowiedź.
Dziękuję i pozdrawiam.
Nie dalej niż w lipcu ub. roku dostaliśmy bardzo podobne pytanie. Prosimy wpisać słowo wiking w okienko poradnianej wyszukiwarki i przeczytać odpowiedź.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski